Kiedy opłaca się wynajem hali magazynowej?

Zapotrzebowanie hale magazynowe rośnie z roku na rok. Ludzie coraz bardziej interesują się ich budową. Dużym zainteresowaniem cieszą się również oferty wynajmu. Z tej możliwości korzystają nie tylko zagraniczni przedsiębiorcy planujący wejście na polski rynek. Wśród najemców są także nasze rodzime firmy. Co jest bardziej opłacalne: zbudowanie czy wynajem magazynu?

Wynajem hali magazynowej

Dla przedsiębiorców, którzy nie zamierzają zostać właścicielami magazynów, idealnym rozwiązaniem jest wynajem hali. Jako najemca nie jesteś przywiązany do konkretnej lokalizacji. Możesz działać elastycznie. To szczególnie ważne dla branż działających w szybko zmieniającej się dynamice rynku. To także najlepsze rozwiązanie dla firm potrzebujących szybkiego rozpoczęcia działalności oraz odpowiedniego miejsca. Zakup gruntu, a następnie budowa obiektów wielkopowierzchniowych to długotrwały proces, wymagający dopełnienia wielu formalności. Wynajęcie takiego obiektu to znacznie prostsze i szybsze rozwiązanie.

Dla firm, które dopiero wchodzą na rynek, wynajem magazynu może być najlepszym wyborem. Przede wszystkim ze względów finansowych. Jest to również strzał w dziesiątkę, jeśli chcesz szybko zacząć korzystać z tego narzędzia. W przeciwieństwie do budownictwa unikasz konieczności realizacji wieloetapowego procesu inwestycyjnego. Obejmuje on następujące aspekty:

  • doradztwo
  • projektowanie
  • przygotowanie
  • realizację budowy

Świetnym wyborem jest kontakt z firmami specjalizującymi się w wynajmie hal magazynowych. W ich ofercie znajdują się obiekty o różnym standardzie, wielkości i lokalizacji.

Budowa hali magazynowej

Budowa własnego magazynu jest stosunkowo droga. Dla większości jednak koszt jest tego wart. Przedsiębiorcy mogą stworzyć od podstaw halę idealnie odpowiadającą ich obecnym i przyszłym potrzebom. Indywidualne obiekty przemysłowe są idealne do transportu i magazynowania danego rodzaju produktu. Maksymalizują one wykorzystanie powierzchni magazynowej. Projektując budynek od podstaw, można zastosować w nim nowoczesne rozwiązania energooszczędne. Dobrze, aby hala była jak najbardziej ekonomiczna w eksploatacji. Własny magazyn można dowolnie rozbudowywać. Dla przedsiębiorców to również bezpieczna inwestycja. Nie będzie problemem decyzja o przeniesieniu firmy do innego miasta lub budowie nowej hali. W tej sytuacji można wynająć budynek innej firmie. Budowa własnej hali wiąże się z kosztami utrzymania i napraw.

Zarówno budowa, jak i wynajem hal namiotowych ma swoje zalety i wady. Ta decyzja będzie musiała być podjęta na podstawie analizy własnych potrzeb i możliwości. Na pierwszy rzut oka wynajem magazynu może wydawać się tańszą opcją. Jeśli jednak zamierzasz korzystać z niego na stałe, samodzielna budowa może stać się bardziej opłacalna.

Poznaj oferty wynajmu w hala na sprzedaż Piotrków Trybunalski, hala na sprzedaż Tomaszów Mazowiecki, hala na sprzedaż województwo łódzkie.

Categories:

Tags:

Comments are closed